تبلیغات
سفرنامه

سفرنامه
 
قالب وبلاگ
جاهای دیدنی لندن بسیار زیادند.البته بیشتر از اینكه خود این اماكن تماشایی باشند داستان های مرتبط با آنها باعث جذب توریست می شود. مثلا ساختمان پارلمان باوجود آنكه از نظر معماری زیبایی هیا خاص خودش را دارد ولی اغلب جهانگردان فقط به این دلیل به آنجا می روند كه ببینند جایی كه كرامول روی دیوارش تابلو این ملك اجاره داده می شود را نصب كرده بود چه جور جایی است. و.....

موزه مادام توسو:

*یكی از جذاب ترین موزه های لندن (به عبارت بهتر دنیا) موزه مادام توسو است كه در آن مجسمه های مومی شخصیت های مشهور دنیا به نمایش گذاشته شده است. این مجسمه ها بی نهایت زیبا كار شده اند . بسیاری از آنها را تا از نزدیك لمس نكنید متوجه مجسمه بودنشان نمی شوید. این موزه بهشت كسانی است كه می خواهند عكس یادگاری بگیرند . پرطرفدار ترین شخصیت ها در این موزه  آدولف  هیتلر ،ماهاتما گاندی ، یك هنرپیشه زن هندی كه نامش را نمی دانم، وینستون چرچیل ،‌ لنین ، مارگارت تاچر ،‌ بنی هیل، دیوید بكهام، سیلوستر استالونه  و.... هستند . در سالهای اخیر واگن های تاكسی مانندی هم در این موزه تعبیه شده تا شما را به قلب تاریخ لندن ببرد و شخصیت های مشهوری همچون شكسپیر ، دیكنز و.... را در منزل یا محل كارشان ملاقات كنید.   بخش وحشتناكی  هم شما را به دل سیاه چال ها و زندان های قدیمی می برد.جایی كه زندانیان زیر شكنجه فریاد می زنند و یا به شكل دهشتناكی اعدام می شوند....

خیابان بیكر:

*در فاصله چند متری موزه مادام توسو یكی از مشهورترین خیابان های دنیا قرار دارد.كیست كه با ادبیات پلیسی آشنایی داشته باشد و نام  خیابان بیكر (همان خیابانی كه مخلوق افسانه ای سر آرتور كانن دویل  یعنی شرلوك هلمز در آن ساكن بود) را نشنیده باشد . دیوار های ایستگاه مترو خیابان بیكر  با شمایل این كاراگاه افسانه ای تزئین شده است . روبروی ایستگاه هم مجسمه ای از این شخصیت محبوب با آن پیپ مشهورش نصب شده است . خانه شماره 221 خیابان بیكر هم به افتخار این كاراگاه محبوب موزه شرلوك هلمز نام گرفته است . جلوی در این موزه هم فردی با لباس سنتی پلیس ایستاده است و جهانگردان را راهنمایی می كند. همه این عوامل باعث شده تا یكی از مقصد های اغلب جهانگردان همین خانه شماره 221 یعنی منزل شرلوك هلمز افسانه ای باشد.

 مقایسه كنید این رفتار را برای جلب توریست از طریق یك شخصیت خیالی را با رفتار نوابغی در یك كشور باستانی كه با ساخت سد بخشی از آثار باستانی واقعی شان را زیر آب می فرستند و عین خیالشان هم نیست . بعد مرتب می گویند چرا درآمد ما از محل جلب توریست اینقدر كم است؟!!

دوستی كه تازه از دوبی آمده بود تعریف می كرد كه  امیر نشینان امارات متحده عربی  عده ای از نویسندگان را استخدام كرده اند  تا تاریخ این كشور را از عهد اساطیر باستان به رشته تحریر درآورند. تاریخی كه سرآغازش از آنجا است كه هفت امیر از بهشت به زمین آمدند و  هفت امیر نشین امارات متحده عربی  را تاسیس كردند . می گفت در میدانی در مركز دوبی مجسمه این هفت امیر كه بر هفت شتر سوار هستند هم ساخته شده . به دنبال این امرا مجسمه شتری هم بدون سوار با بار طلا ساخته شده كه نشانه اموالی است كه این امرا با خودشان از بهشت به این سرزمین آورده اند!!! . دنیای غریبی است یكی تاریخ  ندارد و پول می دهد تا برایش تاریخ بسازند (در واقع جعل كنند) و دیگری تاریخی كهن دارد و پول می دهد تا غرقش كنند. ... بگذریم .

هاید پارك:

*یكی دیگر از اماكن مشهور لندن هاید پارك است . پاركی است  بسیار بزرگ كه بخشی از رودخانه تیمز از وسط آن عبور می كند.  اما عمده دلیل شهرت این پارك بخشی از آن است كه در آن هر كسی می تواند هر چیزی را به زبان بیاورد و كسی هم حق ندارد متعرض وی بشود. در این بخش پارك انواع اقسام مشنگ های دنیا را می توانید مشاهده كنید. می گویند در سال های جنگ عراق علیه ایران،  این بخش به بهشت ایرانیان درمانده تبدیل شده بود . جایی كه هر زهوار در رفته ای مدعی می شد در ایران سرهنگ و سرتیپ  بوده و اگر در ایران بود، جنگ را سه روزه به نفع ایران به پایان می رساند.


[ سه شنبه 12 مرداد 1389 ] [ 10:35 ق.ظ ] [ mohammad ad ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب